Lütfen Bekleyiniz...

7 Günde Farkına Var

7-günde-farkına-var.png

İyi yaşam için neler yapıyorsunuz?

Çoğumuz sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz, bir kısmımız düzenli spor yapıyoruz ama çok azımız iç huzur,farkındalık, iyi ruh hali ve sakin bir zihin için düzenli emek harcıyor.

İyi yaşam tanımım tam olarak: sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve huzurlu bir ruh hali.

Neden 7 Günde Farkına Var? Bu 7 günde neyi fark ediyoruz?

En başta iyi yaşamda sizi en çok zorlayan alan hangisi onu fark ediyoruz.

Gerçekten sağlıklı beslenebiliyor muyuz? Gerçekten kendimize beslenme ile ilgili bir kural koyduğumuzda bu kurala uyabiliyor muyuz? Gerçekten kontrol bizde mi? Yoksa 5. gün tamam yeter mi diyoruz? Bu 7 gün boyunca listelere bağlı bir diyet yapmıyoruz. Sağlıklı tercihler yapmayı ve belli kurallar içinde yaşayıp yaşayamadığımızı kontrol ediyoruz. Ve bu sürecin bize nasıl hissettirdiğini? Yeterli su içiyor muyuz? Yoksa su içmeyi unutuyor muyuz? Unutmasak nasıl hissedeceğiz?

Gerçekten hareketli yaşıyor muyuz? Haftada 2 gün 1 saat spor salonuna gitmek yeterli mi? Yada günlük hareket sıklığımız nasıl? Sürekli masa başında mıyız? Gerçekten 5 dakika mola verip, biraz dolaşmak mümkün değil mi? Öğle arası 15 dakika yürüyüş bize nasıl hissettirecek?

Belki de en önemlisi, zihnimiz gün içinde nerede? Biz neredeyiz? Dikkatimiz nerede? Kendimize vakit ayırıyor muyuz? Kendimizle iletişimimiz nasıl? Endişe, öfke gibi olumsuz duygular için neler yapabiliriz?

Sürekli soru sordum ama sormaya devam edeceğim.

7 gün boyunca yaşadığımız tam iyi yaşam size gerçekten uygun mu?

Kendinizi toplam süreçte nasıl hissedeceksiniz? Sonunda nasıl hissedeceksiniz? Ve en önemlisi eksiğiniz nerede ve nasıl düzeltebilirsiniz? İşte aradığımız yanıtlar.

Dikkatimizi, farkındalığımızı doğru yönlendirebilirsek, doğru soruları sorabilirsek inanın doğru cevaplar da gelecektir. Fark etmezsek değiştiremeyiz.

Ne yazık ki sihirli değnekler yok.

Ne yazık ki sadece iyi düşünmek, evrenden enerji beklemek işe yaramıyor.

Emek vermek ve harekete geçmek gerek.

Adım atmak ve çalışmak gerek.

Öğrenmek ve uygulamak gerek.

Fark etmek ve dönüştürmek gerek.

Gerçeklerden, gerçeklerinizden, kendinizden, hayatınızdan, koşullarınızdan kaçmayın.

Onları fark edin. Fark edin ki çözüm bulun. Fark edin ki gerçekten istiyor musunuz emin olun.

Benimle beraber 7 güncük iyi bir yaşam deneyimi yaşamak isteseniz başvuru formunu doldurabilir ya da program detaylarına göz atabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Nurem Wellbeing 2017. Tüm Hakları Saklıdır.