Lütfen Bekleyiniz...

Başarının Anahtarı

Başarının Anahtarı

başarını-anahtarı-yaşam-koçu.jpg

Çok çalışmak?, Şans?, Zeka?, Para?, Aile?

Benim cevabım ise 'Devamlılık'. Başarının anahtarı kesinlikle 'Devamlılık'. 

Küçük adımların sihrine bu yüzden güvenin. 'Çalışıyorum ama bu kadar az çalışmayla olmaz.', 'Spor yapıyorum ama sadece 2 saatimi ayırabiliyorum. İşe yarar mı?', 'Yeni fikirlerim var ama daha sadece taslak.' ,'Bir dersten geçtim ama olmayacak sanki.'

Bunlar gibi cümleleriniz var ise hemen 'Ama' ile başlayan 2. cümleyi hayatınızdan çıkarın. Minik bile olsa adım atmaya başlayın, devam edin ve o adımlarınıza tutunun. Her yeni günde başarmak istediğiniz konu ile ilgili muhakkak bir adım adın. İster bebek adımı ister büyük bir sıçrama ama her gün. Büyük küçük farketmez ama devam. Ne olursa olsun devam. İşe yaramıyor düşüncesi aklınıza gelse bile devam.

'O kadar yediklerime dikkat ediyorum ama hala kilo veremedim.' DEVAM

'2 aydır spora gidiyorum ama vücudumda bir değişiklik olmadı.' DEVAM

'İyi yaşam günlüğü tutmaya başladım ama çok da iyi hissetmiyorum' DEVAM

'İngilizce kursuna başladım ama sanki yine konuşamayacağım' DEVAM

Hiç bir başarı bir gecede gelmez. Bunu asla unutmayın. Kimse bir gece de çok başarılı bir sporcu, iyi bir doktor, iyi bir iş adamı olmadı. O hayallerdeki vücutlar bir gecede elde edilmedi. Vazgeçmeden hedeflerine ulaşmak için çalıştılar, emek verdiler ve sürekli devam ettiler. Pes etmediler. Takılıp düştüklerinde tekrar ayağa kalktılar. Çıkmaz sokakta olduklarında yeni bir yol buldular ama asla devam etmekten vazgeçmediler.

O yüzden her neyi başarmak istiyorsanız devam etmelisiniz. Yolda ayağınıza takılan taşlar, belki yolunuzu kesen dallar bile olabilir ama devam etmelisiniz. Yolunuzu değiştirmeniz gerekse bile devam etmelisiniz. Her zaman ileriye, her zaman devam...

Küçük adımlarla ilerlemek hiç ilerlememekten iyidir değil mi? Gerçekten istiyorsanız devam edin. Kalbinizin derinliklerindeki ateşi sürekli alevlendirerek devam edin.

İçinde 'AMA' olan cümleleri atın hayatınızdan. Vazgeçme duygusu geldiğinde ise ayağa kalkın ve 'DEVAM' diye bağırın. Yapabilirsiniz, o güce sahipsiniz. Tek yapmanız gereken ise adımlarınız küçük bile olsa devam etmek.

Geçmişinize rağmen, etrafınıza rağmen, şansızlıklarınıza rağmen, hatalarınıza rağmen DEVAM... Her gün yeni bir gün ve değiştirebileceğiniz bir yarınınız var.

Nurem Wellbeing 2017. Tüm Hakları Saklıdır.